Чорнобиль: іспит на життя

До 35-річчя чорнобильської катастрофи
 

14  грудня, в День вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, як і 26 квітня, в день жахливої катастрофи століття, люди з глибокою повагою згадують тих, хто зробив усе можливе, щоб спасти людей, рідну землю, не допустити планетарного лиха. Важко оцінити масштаби випробування, яке випало на долю України. Боляче згадувати тих, хто особливо в перші дні трагедії першими кинулися рятувати країну і всю Європу.

Відомо, що на момент вибуху в реакторі знаходилось близько 200 тон уранового палива. Було зруйновано обшивку і через відсутність захисної оболонки більше 60 тон радіоактивних речовин піднялись у повітря. Сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря після аварії в Чорнобилі, була в 30-40 разів більшою, ніж при вибуху атомної бомби в Хіросімі. Пожежа тривала 10 днів і забрала життя 31-ї людини (Незабутнє: минуло 32 роки від чорнобильської трагедії).

Після гасіння пожежі на енергоблоці великою перемогою стало усунення можливості провалу розпеченої багатотонної маси уранового палива у заблоковану водойму під розпеченим ядром зруйнованого реактора.

Кожного дня в зоні ЧАЕС на всіх ділянках йшла боротьба за виживання країни.

Цю жахливу подію ми не маємо права забути, а мужність, самовідданість і відвага десятків тисяч ліквідаторів наслідків чорнобильської катастрофи є  прикладом безмірної любові до свого народу, Батьківщини.

Низький уклін Вам, ліквідатори, за перемогу над ядерною стихією, за врятовані життя людей, збереження цілого континенту. Ми завжди будемо пам’ятати тих Героїв, які віддали своє життя за спасіння інших.

Команда інтернет-порталу art-max.biz.ua оголошує цю виставку як постійно-діючу і запрошує художників, фотографів, інших майстрів та чорнобильців до співпраці по її поповненню.

Ми вдячні за підтримку Національному музею «Чорнобиль», заступнику директора музею з наукової роботи Королевській Анні Віталіївні за надані фото робіт художників, які пропонуємо до вашої уваги.

 

Федір Півень,
редактор, колишній співробітник МВС України
та Національної академії внутрішніх справ,
учасник ліквідації аварії на ЧАЕС

 

З матеріалів Національного музею "Чорнобиль"

Фото картин та документальні фотографії

© 2014 ART-MAX