Вітаємо Вас на ART-max!

Пориньте у світ творчості відомих сучасних українських художників!

Максим Малильо «Тиші час»

Живопис

З 11 грудня арт-галерея «Мануфактура» запрошує на виставку живопису сучасного українського художника Максима Малильо «Тиші час».

Максим Малильо –  представник київської художньої школи. Живопис Максима, що вибудовується на фундаментальних принципах та здобутку академічної школи –  це класика, просякнута духом сьогодення, сповнена сучасних поглядів, свіжих ідей та молодої крові українського мистецтва.  

В рамках експозиції «Тиші час» творчість митця представлено 31 роботою різного формату та всіма традиційними для академізму жанрами: пейзаж, натюрморт, портрет, сюжетна та історична картина.   

Майстерно виконаний живопис Максима калейдоскопічно відображує та дозволяє відчути весь спектр емоцій і почуттів. Від ліричного споглядання до бурхливого захоплення. Від тендітної чутливості до драматизма, що крає серце. 

Стрижнем експозиції стали 3 перші роботи з масштабного проекту художника «Життя українського народу»: «Гуцульське весілля», «Чумацький шлях» та «Весна-33». Кожен твір присвячений певній історичній події, що свого часу вплинула на формування українського народу як нації. «Посилаючись на різні культурно-історичні події й звертаючись до власного досвіду, я намагався у кожному творі зосередити увагу глядача на своєрідності, автентичності свого народу» – каже автор. Протягом двох років художник планує доповнити цикл ще п’ятьма полотнами.

«Тиші час» – назва експозиції за однойменною роботою художника та образ, що проходить червоною ниткою крізь усі твори митця. Час, коли замовкає все навкруги, а минуле, майбутнє та сьогодення з’єднуються в одній точці, що менше за мить та водночас ціла вічність.  

Максим Малильо – оксюморон мистецького світу, в найкращому сенсі цього слова. В його мистецтві поєднується непоєднуване – класична академічна школа та сучасний свіжий погляд на мистецтво, виважена та водночас експресивна і вільна манера, а герої, що дивляться на нас з полотен, вічні, просякнуті плином часу, вони були, є і будуть. І вони завжди знаходитимуть відгук в серці глядача.

Максим Малильо (нар. 1996). Закінчив Фаховий коледж мистецтв ім. А. Ерделі Закарпатського художнього інституту (Ужгород, 2011-2015), Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури (НАОМА, майстерня академіка М. Гуйди) (Київ, 2015-2021). Учасник виставок молодих митців (Lera Litvinova Gallery, Gamma, телецентр «Олівець», арт-фойє Київського національного академічного театру оперети та ін.), Всеукраїнської бієнале (2020) та численних мистецьких конкурсів (учасник конкурсної художньої виставки Віктора Зарецького (2016), II Всесвітнього молодіжного форуму мистецтв (площа Сохо, Шарм-Ель-Шейх, Єгипет, 2019), переможець конкурсу Олександра Мурашка (перша премія) (2018) та ін.). Викладає живопис в Київській державній академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука (з 2021). Вперше продав свою картину у віці 12 років. З того часу роботи художника поповнюють приватні зібрання у Німеччині, Чехії, Словаччині, Литві, Китаї та Україні.

Виставка Максима Малильо «Тиші час» триватиме в арт-галереї «Мануфактура» з 11 грудня по 10 лютого.

Вхід вільний!

Адреса: Обухівське шосе, 2

Час роботи: щодня з 11.00 до 19.00

Інформація за тел.: +38 (044) 200-9747

E-mail: pr.art.manufactura@gmail.com

МУХі 2021 церемонія нагородження

muxi2021

25 листопада о 19:00 відбудеться церемонія нагородження переможниць та переможців конкурсу МУХі 2021.

На церемонії нагородження буде оголешно ім’я переможця МУХі 2021 та лауреатів другого та третього спеціальних премій.

Під час заходу Володимир Гнатенко гратиме лайв-сет, а також відбудеться презентація відео листівок від команди, у складі якої: Марина Берназ – режисерка, Олег Метлинський та Олександр Лубенський – оператори, Олександр Юдицький – продюсер.
Зараз у просторі виставкового партнера – Центрі сучасного мистецтва М17 свої персональні проєкти представляють дев’ять фіналісток та фіналіст:

  • Настя Діденко (Київ);
  • Юлія Захарова (Київ);
  • Олександра Кадзевич (Одеса);
  • Олена Ковач (Луцьк / Краків);
  • Ольга Кузюра (Мостиська / Львів);
  • Зоя Лактіонова (Маріуполь / Київ);
  • Анна Мананкіна (Харків);
  • Павла Нікітіна (Київ / Брно);
  • Марія Стоянова (Київ);
  • Олександр Сіроус (Харків / Київ).

 

Загальний призовий фонд конкурсу МУХі 2021 – 70 000 грн. Переможець отримає грошову премію – 40 000 грн. та можливість реалізувати власний проєкт у галерейному просторі (або під егідою) Щербенко Арт Центру у 2022 році. Ще два призери отримають грошові премії у розмірі 15 000 грн. та інституційну підтримку в реалізації власного виставкового проєкту.
У складі команди експертів:

  • Дмитро Голець – куратор, співзасновник аукціонного дому «Корнерс»;
  • Олександра Гоменюк – історикиня мистецтва та директорка лондонської галереї Hales;
  • Ілля Заболотний – мистецтвознавець та куратор мистецької програми Британської Ради в Україні;
  • Гуннар Кваран – директор Музею сучасного мистецтва Аструп-Фернлі в Осло;
  • Анастасія Платонова – культурна журналістка, арт-критикиня, культурна менеджерка;
  • Олег Соснов – куратор візуальних проєктів, колекціонер творів сучасних українських та закордонних митців;
  • Ульф Хаусбрандт – директор Австрійського культурного форуму в Києві;
  • Леся Хоменко – художниця, кураторка та тьюторка вечірньої та дворічної програми Contemporary Art у КАМА;
  • Наталія Шпитковська – директорка Центру сучасного мистецтва M17;
  • Дарина Якимова – кураторка, мистецтвознавиця, завідувачка сектором сучасного мистецтва Національного художнього музею України.

Проєкт можна побачити до 5 грудня 2021 року за адресою:
вул. Антоновича, 102-104, Київ, 03150
+380 (67) 310-66-31; +380 (67) 310-66-21
Вівторок - неділя, 11:00 - 21:00

Вільний вхід за реєстрацією:

https://nethunt.com/service/automation/forms/6193e9f50e19380507f761c2

«АРТ ВОЯЖ проєкт. Суми».

2 вересня 2021 р о 15.00

Перший приватний Музей сучасного мистецтва України презентує виставку, що мандрує.

 

«АРТ ВОЯЖ проєкт. Суми». Так, саме до міста Суми їдуть твори із музейної колекції, які багато років збирав меценат Сергій Цюпко. Роботи будуть експонуватися у Сумському обласному художньому музею, який має свою потужну колекцію, основа її – твори, зібрані меценатом Оскаром Гансеном.

 

Відвідувачі побачать 30 відбірних робіт визначних майстрів.

 

Ця виставка порадує відвідувачів своїм позитивом, яскравістю кольорів, різноманітністю сюжетів… Подарує можливість споглядати за людськими емоціями, насолоджуватися незвичайними формами… Це так потрібно усім у часи, коли посмішка, сум, чи тривога ховається під медичною маскою і заважає бути собою, жити звичайним життям. Саме зараз цінуємо все щоденне, що колись не помічалось, а зараз милує око, надихає жити у любові і щасті.

 

Запрошуємо у вояж з українськими майстрами, приходьте на виставку та пориньте в атмосферу творчості та краси.

Прекрасна осіння подорож розпочинається!

Виставка триватиме з 2 вересня по 4 жовтня 2021 р.

Музей відкрито для усіх бажаючих при умові дотримання заходів безпеки, які встановлені діючими нормами поведінки у громадських місцях

Музей працює з 10.00 до 17.00 кожного дня, крім п’ятниці.

Адреса музею: Покровська площа,1, м. Суми

SUNNY MOOD

225903764 560698471628406 5281072659422935577 n

Літній настрій - це радість від зустрічей з друзями, очікуваний відпочинок на природі, тепле спілкування з навколишнім свiтом.Ми чекаємо літа, TV inщоб отримати ті емоції і враження, які нас після заряджають теплом цілий рiк.Лiто - це ціле маленьке життя! Картини наших авторів, представлені на виставці ,,Sunny mood" принесуть вам яскраві враження і подарують тепло сонячних літніх днiв.Можливо саме свiй літнiй сонячний настрій ви захочете зберегти і принести в свій дiм.Може ви хочете подарувати частинку сонця своїм близьким? Ми, художники, будемо раді поділитися своїми почуттями з вами! Учасники виставки: Тетяна Бас Тося Кравцова Оля Яценко Дмитро Зазимко Карина Кучеренко Чичерiна Анна Чепрасова Мiла Ната Распаева Катя Дудник Василенко Таня Ченчик Наталiя Тетяна Золотухiна Арт куратори проекту Таня Василенко, Тетяна Бас Летнее настроение -это радость от встречь с друзьями, ожидаемый отдых на природе, теплое общение с окружающим миром.Мы ждем лета, чтобы получить те эмоции и впечатления, которые нас после заряжают теплом целый год.Лето-это целая маленькая жизнь! Картины наших авторов, представленные на выставке Sunny mood принесут вам яркие впечатления и подарят тепло солнечных летних дней.Может именно свое летнее солнечное настроение вы захотите сохранить и принести в свой дом.Может вы хотите подарить частичку солнца своим близким? Мы, художники , будем рады поделиться своими чувствами с вами!

МУЗЕЙ-МАЙСТЕРНЯ І.П. КАВАЛЕРІДЗЕ

«ЗНАКИ»

Володимир та Нікіта Бизови

24 червня – 24 липня 2021

З 24 червня 2021 року в галереї НЮ АРТ буде експонуватися виставка «ЗНАКИ» династії українських художників – Володимира та Нікіти Бизових.

20210607 03

З первісних часів різні види зображень(живопис, рисунки, скульптура) вважалися знаковими та символічними кодами, якими користувалися люди для здійснення обрядів, збереження та передачі інформації для наступних поколінь.

Роботи митців, завдяки знаковій основі, яка стала в них похідною, передають відчуття первозданної енергії первісної експресії, яка, за рахунок композиційного рішення, оформлюється у висловлювання, набуває знаково-символічного змісту, що формується у діалозі догматизму і чистого прагматизму. Догматичний підхід пов'язаний зі світоглядом, духовним пошуком художника. Прагматика, в свою чергу, закладена в динамічній скупості знака, що спонукає заглиблюватися в розшифровку гармонійної основи. Відбувається своєрідне звернення до первісних засад мистецтва, до того світосприйняття, яке намагалися в знаковій формі відобразити первісні художники.

Володимир та Нікіта Бизови через своє мистецтво говорять з глядачем мовою візуальних знаків, тобто художніх образів, в яких закладені певні ідеї та інформація. Ці символи як загадки, багатозначні, їхні смисли можна розкривати до безкінечності, і кожен зрозуміє щось своє. Глибина розуміння їхніх знаків залежить від здатності людини до інтерпретації, ерудиції та інтуїції.

У представлених роботах колір виступає підтримкою ключових елементів форми і створює емоційну наповненість знакових зображень, об'єднуючи інтелектуальну складову з психоемоційним світом глядача.

Бизов Володимир Никифорович (1946, Київ) - український художник. Закінчив Український поліграфічний інститут ім. І. Федорова, факультет «Книжкова графіка» (1977). З 1989 по 2006 рік жив і працював у Німеччині. Член Спілки художників України. Тривалий час працює в стилі гіперреалізму, відомий серіями робіт "Сліди", "Чумацький шлях", "Ноїв ковчег", "Cursor tempos" (Біг часу). У 2013 році різко змінив напрямок і почав працювати в абстракції.

Бизов Нікіта Володимирович (1978, Київ) - український художник, дизайнер, архітектор. Закінчив Видавничо-поліграфічний інститут КПІ ім. І.Сікорського (колишній Поліграфічний інститут ім. І. Федорова), факультет «Книжкова графіка». Член НСХУ.

Батько - художник Володимир Бизов. Мати - заслужена художниця України, аніматор та режисер Наталя Чернишова.

На виставці представлені твори Н.Бизова з абстрактної серії, виконані в різних техніках.

Виставка проходить:

Галерея НЮ АРТ

вул. М.Грушевського 28/2

тел.:531 -95-59

Розклад роботи:

Вт-Пт: 10:00–18:00

Сб: 12:00–17:00

Нд-Пн: вихідний.

Вхід – вільний

Відкриття виставок Анни Миронової та Влади Ралко на Книжковому Арсеналі

23 червня о 14:00

23 червня о 14:00 на фестивалі Книжковий Арсенал відкривається два проєкти Щербенко Арт Центру«Медіатори моменту» Анни Миронової та «Шкільна цигейка» Влади Ралко.

МЕДІАТОРИ МОМЕНТУ

АННА МИРОНОВА

23.06.2021 – 27.06.2021

20210607 01

Проєкт «Медіатори моменту» презентує зібрання мистецьких книг Анни Миронової,

серед яких щоденники та артбуки-інтерактивні об’єкти. Частина презентованих на

виставці книг з приватних колекцій. Кураторкою проєкту є Марина Щербенко.

Артбуки художниці, на противагу стандартизованому книжковому формату, є зібранням візуальних повідомлень – абстрактних рисунків, що заповнюють поверхню аркушів та транслюють селективні уривки з її персональної пам’яті. У цьому проєкті Анна Миронова постає медіаторкою часу та відчуттів, які його огортали; подій, які відбувались і у її особистому, і у суспільному житті; вражень та сенсів, які відгукуються у ній зараз, коли вона гортає ці сторінки.

«Свої книги я створюю, сприймаю і, сподіваюсь, доношу до «читача» лише як оголені почуття. Все це дуже особисте і є результатом певних пережитих життєвих ситуацій, спостережень, вражень. Конкретика – є власність кожного окремого і не є важливою та обов’язковою для поширення. Подібні ж ситуації залишають близькі за «тембром» почуття і мій «чуттєвий тайнопис» легко розшифровується, якщо не ставитися до нього саме як до тайнопису. Треба відчути важливість співпереживання ритмів, рухів, заповненостей, пауз, акцентів, кольору, контрастів. Врешті, все тут побудовано на властивостях нашого сприйняття художніх образів», – Анна Миронова.

У часи соціальних зрушень, непередбачуваних обставин пандемії, глобалізації та ще більшого переходу в онлайн-формат, створені власноруч книги займають додаткову вагу. Соціолог культури Паскаль Ґілен та філософиня культури Марліс де Мунк у праці «Близькість» звернули увагу на виняткову важливість наближення у часи дистанціювання, а також на вібрації зустрічі з мистецьким твором, недоступні для нас онлайн. Проєкт Анни Миронової «Медіатори моменту» уможливлює цю зустріч двічі: на відміну від друкованих видань, книги з проєкту постають саме одиничними рукописами, створеним руками авторки, а також об’єктами-зібраннями рисунків – такими потрібними сьогодні творами мистецтва.

Також, зберігаючи первісну форму, проєкт поєднує аналоговий формат з дигітальним. Доповненням до рукописів та книг-інтерактивних об'єктів авторка подає декілька відео, які занурюють глядачів та глядачок у історію цього проєкту.

Анна Миронова

З 2007 року є членкинею Спілки дизайнерів України, а з 2008 року – Національної Спілки художників України. Учасниця численних виставок в Україні та за кордоном. Викладачка Київського університету імені Бориса Грінченка. У 2015 році стала лауреаткою Всеукраїнської трієнале графіки, у 2018 році – лауреаткою премії ім. Олександра Данченка. У 2020 році отримала 2 місце в номінації «оригінальна графіка» у Х Всеукраїнський виставці-конкурсі імені Георгія Якутовича. Роботи знаходяться в колекції Національного художнього музею України, Музею історії м. Києва, Одеського художнього музею, Музею сучасного українського мистецтва Корсаків, Національного центру «Український дім» та в інших публічних та приватних колекціях в Україні та за кордоном.

ШКІЛЬНА ЦИГЕЙКА

ВЛАДА РАЛКО

23.06.2021 – 27.06.2021

20210607 02

«Шкільна цигейка» – серія малюнків-екскурсів усередину власної пам’яті, а саме тих її закапелків, де зберігаються спогади про перебування в початкових класах школи. Основні кольори, наявні майже в усіх малюнках – відтінки йоду та зеленки, – «обмежена палітра» перебігу дитинства радянської доби й тогочасних дитячих травм. Протягом кількох років я «занотовувала» фрагменти власного пам’ятання, що пройшло крізь м’ясорубку реального-свого та реального-чужого, уявного-свого та уявного-чужого і зрештою накопичилося завалою незручного минулого, яке ніяк не мине. Корпус малюнків став умістилищем усього, позбавленого місця в легітимній картині персонального, цензурованого сумлінням, витісненого здоровим глуздом.

Вилучені зі своїх контекстів уривки спогадів нагадують спори минулого, що якимось чином продовжують засівати майбутнє, унаслідок чого кожна картинка спрямована воднораз до колишнього та прийдешнього і співвідноситься з фактичним перебігом речей либонь як фантом, що ковзає повз логіку лінійного часу. Візуальні елементи притягаються і групуються тут радше у вигляді нонсенсу, несподіваного силуету, незнайомого звуку, на який, бува, перетворюється слово під час довгого та методичного повторення. Такий звук раптом опиняється вилученим зі змісту, йому немає місця у звичайному реченні. Зображене на малюнках «Шкільної цигейки» так само ніби випадає з цілісного терену усталеної правдивості минулого часу, допоки абсурдні уривчасті сполохи споминів не привласнюються особистим, позначаючи місце доторку інтимного та історичного.

Влада Ралко

Народилася 1969 року в Києві. У 1987 році закінчила Республіканську художню середню школу ім. Т. Г. Шевченка, в 1994-му – Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури (майстерня проф. В. Шаталіна). Член Національної спілки художників України з 1994 року. Живе та працює в Києві.

Щербенко Арт Центр

Заснований галеристкою і кураторкою Мариною Щербенко. Завдання центру – створити можливості для діалогу між представниками світу мистецтва і широкою аудиторією. Центр займається виставковою діяльністю, а також виступає майданчиком для проведення лекцій, круглих столів та воркшопів з провідними майстрами сучасного мистецтва України та інших країн.

Щербенко Арт Центр

Вул. Михайлівська, 22B, Київ
shcherbenkoartcentre.com
info@shcherbenkoartcentre.com
+38 096 801 20 41
instagram.com/shchac
fb.com/shchac
Графік роботи:
ВТ – СБ
11:00 – 20:00

© 2014 ART-MAX