Вас вітає компанія ART-max!

Бажаємо Вам приємної подорожі у світі АРТ-майстрів і їхніх творів. 

Пропонуємо відвідати наші АРТ-галереї та виставки, де художники, скульптори, фотографи і народні умільці показують свої витвори мистецтва, які можуть прикрасити будинок, кімнату, кабінет, стати частинкою Вашого світу.

Відкриття OKSANA MAS Сorner

Презентація проекту «Paradise Eggs by Oksana Mas»

Запуск транскордонного хепенінгу

1 листопада в Арт-галереї «Мануфактура»

Арт-галерея «Мануфактура» запрошує на головну арт-подію року в Україні!

Художник із світовим ім’ям Оксана Мась особисто відкриє свій CORNER в Арт-галереї «Мануфактура», де водночас представить свій новий транскордонний art-проект!

20201101 01

В рамках вечора 1-го листопада в Арт-галереї «Мануфактура»:

- Представлення концепції єдиного перманентного офлайн представництва

Мas Art в Україні! – OKSANA MAS Corner

- Відкриття експозиції робіт художника (презентація проекту «Paradise Eggs by Oksana Mas» і нової серії «SEXDOMINO»)

- Запуск Оксаною Мась ХЕПЕНІНГУ із участю всіх присутніх на події!

Саме Україна – Батьківщина художника – стане відправною точкою транснаціонального хепенінгу Оксани Мась!

За нею підключаться Іспанія, США, Мексика, Чилі, Росія, Ізраїль, Австралія….

Першими задокументованими для історії проекту (фото/відео) учасниками станете ВИ – ті, хто буде з нами 1-го листопада з 17-00 до 19-00 в арт-галереї «Мануфактура»!

Деталі хепенінгу не розголошуються до їх розкриття художником 1-го листопада о 17-30 в просторі OKSANA MAS Сorner в Арт-галереї «Мануфактура»!

Приєднуйтесь створювати історію сучасного мистецтва разом із Оксаною Мась!

Куратор проекту: Софія Біріна, мистецтвознавець, директор галереї «Мануфактура».

В заході вже підтвердили свою участь крупні колекціонери, критики, галеристи, художники та інші представники українських та іноземних культурних та бізнес-кіл.

Участь вільна!

Чекаємо на Вас 1-го листопада з 17-00 до 19-00

В просторі Арт-галереї «Мануфактура»

Від акції до перформативної скульптури

20201106 01

Проєкт «Від акції до перформативної скульптури» – міні-ретроспектива перформативної практики Марії Куліковської, що вибірково презентує найбільш знакові проєкти і роботи художниці, виконані у цьому медіумі. Це також своєрідний аналіз попередніх перформансів, що завжди були і є створені на основі перформативної скульптури і навпаки – скульптура створюється завдяки перформативному процесу та підлягає взаємодії з простором надалі.

Наскрізною лінією практики художниці завжди була рефлексія стосовно політичного конфлікту на її Батьківщині; дослідження територіальних кордонів та індивідуальних меж через конструювання та руйнування зліпків з самої себе; позиція жінки у цьому конфлікті та соціумі взагалі, її свобода та обмеження. Тому виставка запрошує глядача пересуватися сконструйованим простором відео- та фотодокументації акцій та скульптурних серій, артефактів та ескізів до надалі втілених ідей. Усі ці пре- та постдокументаційні фрагменти практики стануть точками перетину, за допомогою яких можна буде відслідкувати та вибудувати зв’язок поступового та цілісного художнього висловлювання Марії Куліковської.

Ведення експозиційного наративу розпочинається з відеодокументації створення скульптурної серії «Армія Клонів» ще у 2010 році, що через чотири роки була розстріляна бойовиками на окупованій території. Далі за тематичним блоками представлений ряд акцій, що повноцінно чи частково реагують на ці події та апелюють до інших тематичних точок практики.

Як коментує значення проведення цієї виставки сама художниця: «Це форма презентації зробленої праці і спроба проаналізувати чи дало це результат, чи потрібно це суспільству? Чи не перетворилося все в маргінальне висловлювання, що тепер максимально неприємне або стигматизоване? Ця виставка – також маніфестація існування політичного перформансу в Україні, що часто через відсутність сформованої культурної дипломатії і політики ігнорується владою».

Хоча всі перформанси Марії Куліковської апелюють до подій на її рідній Батьківщині, для безперешкодного вільного висловлювання художниця часто потребувала проводити їх на сторонньому майданчику. Саме тому більшість представлених перформансів у експозиційному просторі зараз були здійснені за кордоном, де здебільшого сприймалися позитивно. Реакція на всі ці роботи в Україні – відкрите питання, тому нинішнє експонування також є певним перформативним жестом й подекуди навіть певним ризиком, адже художниця завжди відповідає за безпеку близьких, які проживають на нині окупованих територіях.

Увага!

Вхід до 6 людей одночасно, закликаємо користуватися захисними масками.

Проєкт можна побачити з 6 листопада до 12 грудня.

 

Щербенко Арт Центр
Вул. Михайлівська, 22B, Київ
shcherbenkoartcentre.com
info@shcherbenkoartcentre.com
+38 096 801 20 41
instagram.com/shchac
fb.com/shchac

Графік роботи: Вт – Сб 11:00 – 20:00

Музейна збірка «Зупинка-Сторіччя

24 вересня 2020 р. Музей сучасного мистецтва України запрошує на відкриття нового музейного сезону і презентує виставку з власної колекції – «Музейна збірка «Зупинка-Сторіччя».

Це рік 100-річчя трьох талановитих художників – Бурліна Олександра  Карповича,  Мірошниченка Павла Петровича, Тюхи Івана Андрійовича.  Три долі, три шляхи, три мужності, три таланти… Вони усі ветерани бойових дій великої Вітчизняної війни, вони йшли до своєї мети незважаючи на труднощі післявоєнного часу, вони долали перешкоди, щоб займатися тим, чого прагнула душа, що давало змогу забути жахи війни і жити, надихаючись красою і даруючи своє бачення світу оточуючим.

Музей сучасного мистецтва України має надію, що цей рік запам’ятається людям творчим і  поціновувачам українського живопису не тільки перипетіями вірусонебезпеки, але й  надзвичайною подією – виставкою «Зупинка-Сторіччя», приуроченої до поважного ювілею українських живописців, які залишили людству свою славетну спадщину.

Бурлін Олександр Карпович (1920-1994)  народився у м. Хвалинськ Саратовської області. У 13 років хлопчик залишився  сиротою,  у  1941 році закінчив військове училище у м. Орджонікідзе і одразу потрапив до лав Червоної Армії. Пройшовши війну і отримавши бойові нагороди, Олександр Карпович опинився в Ужгороді. Саме у Закарпатті йому вдалося реалізувати свою юнацьку мрію стати художником.  Він вчився у видатних майстрів – Йосипа Бокшая, Адальберта  Ерделі, Гаврила Глюка.  Він розвивав свій  художній смак і набирався досвіду ще й навчаючись у Всесоюзному заочному художньому інституті. Працював художником газети «Радянське Закарпаття», а згодом, з 1949 року у виробничих майстернях Закарпатського відділення Художнього фонду УРСР. Він приймав участь в обласних, республіканських і закордонних виставках, мав персональні виставки в Ужгороді. Майстер закохався у землю, де йому довелося жити і творити, він малював свої пейзажі щиро і імпульсивно. Твори Олександра Бурліна зберігаються у музеях України, Росії та у приватних колекціях в України і за кордоном.

Мірошниченко Павло Петрович (1920-2000) родом з Луганщини. З малку любив малювати і мріяв вступити до інституту, але життя внесло свої корективи. Спочатку служба в армії, а потім війна. Він пройшов свій бойовий шлях від Керчі до Праги і отримав ордени і медалі за свою самовіддану службу. Навчатися почав після війни і закінчив Кримське художнє училище ім. Г.С. Самокиша. У 1951 році працював вчителем у балаклавській школі, а з 1953 р. викладав у будівельному технікумі, керував севастопольською студією самодіяльних художників, працював в майстернях Художнього фонду. Павло Петрович приймав участь в обласних, республіканських, всесоюзних і зарубіжних виставках. У 1996 році майстру присвоєно звання «Заслужений художник України». У Севастополі його називають людиною-легендою, найкращим педагогом і художником Криму. Полотна Павла Мірошниченка знаходяться у музеях України, Росії, Франції, Німеччини, США, Японії, Польщі, Чехії та у приватних колекціях.

Тюха Іван Андрійович (1920-2005)  народився у селі на Київщині. Вже хлопчиком він прагнув малювати, тому вступив до київської художньої школи, де засвоював ази творчості. Далі вчитися не довелось, бо з першого дня  війни його призвали в армію. Тільки після війни, з нагородами і відзнаками за участь у бойових діях, він вступив до Київського художнього інституту на фа­культет живопису. Навчався у Сергія Єржиковського, Володимира Костецького, Іллі Штільмана, Георгія Меліхова… Майстер працював в галузі станкового живопису, його картини неодноразово експонувалися на численних виставках, публікувалися в ілюстрова­них каталогах, книгах, часописах. Він приймав участь у регіональних, республіканських і зарубіжних виставках. У 1995 році художнику присвоєне звання  «Заслужений художник України». Робити Івана Андрійовича переважно доволі легкі, ліричні і зворушливі і зберігаються у музеях, галереях, приватних зібраннях України, США, Франції, Канади.

100-РІЧЧЯ МАЙСТРІВ!   Давайте не поспішати, уважно і з повагою вдивляючись у полотна цих митців. Вони варті того, щоб подумки вклонитися їм за їх життєвий і творчий шлях, за їх внесок у мирне життя та розвиток української культури, за їх талант, натхнення і залишений нащадкам творчий доробок.

Чекаємо вас на відкритті виставки 24 вересня 2020 р.

(без офіційного відкриттяe у зв’язку із епідемічною ситуацією у Києві)

Музей відкрито для усіх бажаючих за умови дотримання заходів безпеки, які встановлені діючими нормами поведінки у громадських місцях.

Виставка триватиме з 24 вересня по 28 листопада 2020 р.

 

 Адреса Музею:  вул. Кирилівська, 41, м. Київ

е-mail: modern-museum@ukr.net

Музей працює з 11.00 до 19.00 кожного дня, крім понеділка. Вхід вільний

СЛІДИ

«Музейно-виставковий центр сучасного мистецтва» 

Музею історії міста Києва

та

Ірина Федоренко (SEMIRA)

представляють арт-проєкт  

«СЛІДИ»

(в рамках фестивалю сучасного українського мистецтва)

12.08.2020 – 23.08.2020

 

Кожен з нас залишає відбитки на життєвому шляху, а якими вони будуть – залежить від оточення, обставин, моментів, але найбільше – від нас самих.

«СЛІДИ» – арт-проєкт, що складається з двох виставок, де представлені роботи як художників-початківців, так і відомих митців з різних куточків України.

 slidperslid
 

Одна з виставок проєкту персональні «СЛІДИ» презентує роботи трьох яскравих особистостей – Віктора й Наталії Проданчуків та Ірини Федоренко (SEMIRA). У живописі та скульптурі митці втілили образи всесвітньо відомих персон: серед героїв експозиції ви впізнаєте видатних політиків, акторів, співаків, письменників, художників, зокрема, Сальвадора Далі, Пабло Пікассо, Тараса Шевченка, Івана Марчука, Володимира Зеленського та інших.

 

Інша виставка – добірка живопису та фоторобіт дванадцяти художників різних напрямків і технік, що розкривають основну ідею проєкту, а саме – залишити творчий слід у книзі мистецтва та продемонструвати багатоманітне творче начало кожного митця.

 

Учасники проєкту: Зугайрат Новікова (Зугайрат), Ірина Мелентьєва, Юлія Крючкова, Олена Пінчук, Людмила Сімонова, Владислав Олійник, Ірина Довгополова, Оксана Охапкіна, Наталія Жіжко, Дмитро Панченко, Дмитро Зазимко, Merien Morey, Ірина Федоренко (SEMIRA).

 

Кураторка проєкту – художниця та мистецтвознавиця Ірина Федоренко (SEMIRA).

 

Вул. Б. Хмельницького, 7

Контакти для запитів ЗМІ:

(068) 32 80 792 – Ірина Ковалькова

 

 

«Невидима праця»

nevprac

З 6-го серпня у Щербенко Арт Центрі розпочинається проєкт Марії Прошковської під назвою «Невидима праця», кураторкою якого є Марина Щербенко. В основі проєкту відеодокументація однойменного перформансу мисткині, також до нього увійшли аудіоробота та інсталяція з об’єктами-п'яльцями. Працювати над ним мисткиня почала під час міжнародної резиденції SoundID у Карпатах влітку 2019 року та продовжила вже у Києві.

Після перебування у резиденції влітку 2019 року Марія почала проводити перформанс, під час якого вишивала традиційний весільний рушник. Кристалізуючи фіктивність зони видимості, у якій знаходиться щоденна жіноча праця, Марія протягом декількох місяців вишиває рушник за чіткою схемою вишивки й підсилює цю ідею відсутністю ниток.

У виставковому просторі також експонуватиметься інсталяція з домотканої тканини та каміння. Як коментує Марія: «​Полотно тут як доля, яку жінка (не) сама собі створює, ніби пише своє майбутнє. Подібно до вишивки весільного рушника вкладає в роботу мрії і душу та демонструє охочому до упередженого оцінювання соціуму свої здібності та свою готовність іти на такі пожертви​». Каміння ж у свою чергу, наче тягар, фіксує відповідальність жінки та обмежує можливості її розвитку.

nevprac2

У межах резиденції SoundID Марія разом з іншими митцями з чотирьох країн досліджувала архів українського композитора та етнографа Володимира Пержила, який, подорожуючи місцями проживання історично переселених українців, збирав аудіальні фольклорні матеріали. Нині у проєкті «Невидима праця» буде представлений аудіотрек з фрагментами цього архіву в обробці сучасної композиторки Катерини Гривул. Він буде доповнений міфом авторства дослідниці Устини Стефанчук у прочитанні Марії.

Увага! В експозиції може знаходитись не більше 10 людей одночасно. Закликаємо користуватись захисними масками.

Виставку можна відвідати з 6 серпня, вхід вільний, але без офіційного відкриття.

Проєкт Невидима праця можна побачити до 5 вересня.

Щербенко Арт Центр

Вул. Михайлівська, 22B, Київ

shcherbenkoartcentre.com

info@shcherbenkoartcentre.com

+38 096 801 20 41

instagram.com/shchac

fb.com/shchac

Графік роботи: Вт – Сб 11:00 – 20:00

 

 

 

Объединенные цветом

Арт-галерея "Мануфактура"

18 июля по 14 августа

20200718

18 июля арт-галерея "Мануфактура" приглашает ценителей искусства на презентацию совместного проекта творческого семейного тандема Алексея и Оксаны Иванюк под названием «Объединенные цветом».
Алексей и Оксана Иванюк - представители классической школы живописи.
Оба - воспеватели живописных украинских пейзажей и мастера чувственных натюрмортов. В их работах каждый найдет что-то близкое и родное сердцу. Вот - знакомая тропинка к бабушкиному дому, там - ароматные мальвы и бархатцы, с любовью выращенные мамой. А рядом - зеленые пастбища и цветущие сельские улицы, где так хорошо было в детстве проводить летние дни.
Разнообразие чистых красок словно поет на холсте, зовет в увлекательное путешествие забытыми местами, согревает душу теплом и светом.
«Жизнь полна тогда, когда она наполнена цветом, красками, оттенками. В современном быстроменяющемся, урбанистическом мире с огромным потоком информации цвет в значительной степени влияет на судьбу людей. И именно цвет помогает идентифицировать большинство произведений созданных в Украине, как украинское»- говорят художники.
Зрителя непременно поразит неповторимый колорит работ, чрезвычайно широкий диапазон палитры и сюжетно-техническое воплощение. Кроме того, яркие картины, вдохновленные красочной природой Полтавщины, могут стать хорошим подарком или дополнением интерьера.Иванюк Алексей Андреевич родился в 1954 году в г. Пирятин Полтавской области.
Иванюк Оксана Антоновна родилась в 1964 году в г. Клевань Ровенской области.Вместе учились в Крымском художественном училище им. Н. Самокиша. Именно это учебное заведение соединило их судьбу и творческий путь. После обучения работали преподавателями изобразительного искусства в Пирятинской школе-гимназии эстетического воспитания, которую сами же основали в 1990 году.
Участники многочисленных выставок, живописных пленэров, симпозиумов, как в Украине, так и за рубежом. Члены Национального союза художников Украины.
Работы Оксаны хранятся в Национальном музее изобразительного искусства Украины, Национальном музее им. Т. Г. Шевченко в Киеве, Музее культурного наследия Украины, и в частных коллекциях мира.
Картины Алексея занимают почетные места в галереях Нью-Йорка и Вашингтона, а также в Национальном художественном музее им. Т.Г. Шевченко в Киеве и частных коллекциях.
Художники живут и работают в г. Пирятин Полтавской области.


Выставка продлится с 18 июля по 14 августа.
Вход свободный!Адрес: Обуховское шоссе, 2
Время работы: ежедневно с 11.00 до 19.00
Информация по тел: +38 (044) 200-9747
E-mail: pr.art.manufactura@gmail.com

ЧАСЫ РАБОТЫ:

  • Понедельник 10.00 - 21.00
  • Вторник 10.00 - 21.00
  • Среда 10.00 - 21.00
  • Четверг 10.00 - 21.00
  • Пятница 10.00 - 21.00
  • Суббота 10.00 - 21.00
  • Воскресенье 10.00 - 21.00

Использованы материалы с Интернет-

https://manufactura.ua/news/obedinennye_tsvetom_aleksey_i_oksana_ivanyuk/

Команда интернет-платформы АРТ-макс

© 2014 ART-MAX