Вітаємо Вас на ART-max!

Пориньте у світ творчості відомих сучасних українських художників!

Вернісаж Анастасії Косик

Працюйте - і вас помітять! А коли помітять, то запропонують організувати персональну виставку у столичному Музеї... Адже ваше Мистецтво того варте! На запрошення молодої талановитої художниці із Краматорська Анастасія Косик разом із старшою науковою співробітницею Музею Марії Заньковецкої Жанна Маценко цієї суботи ми побували на відкритті вернісажу, організованого у затишній атмосфері Coffее shop "Мистецький", на вул. Володимирська, 76. Із великою радістю зустріли тут чимало наших спільних друзів - художників та мистецтвознавців ,які завітали на "творчий вогник" до мисткині, котра нині живе і працює у Черкасах - у статусі тимчасово переміщеної особи. На жаль, війна торкнулася своєю безжальною рукою і її сім'ї... Але не буду про сумне. Краще розкажу вам про приємну новину. Разом із друзями, які прийшли на цей чудово організований вернісаж, ми привітали Анастасію із виставкою робіт, які вона виготовляє у техніці мозаїки із... нефарбованої яєчної шкарлупи та бісеру. Класні картини! Особливо мені припала до смаку її робота "Свобода". "Павлін, говориш?.. " Ні, це не птах, а символ Свободи, який блискуче реалізувала у матеріалі талановита людина - завдяки своїй яскраві фантазії та високій майстерності... Оглянувши роботи, які виставила на суд людський Анастасія Косик у стінах арт-кафе, Жанна Маценко запропонувала їй організувати та провести персональну виставку у Музеї Марії Заньковецкої. Цю пропозицію мисткиня сприйняла із щасливою посмішкою на устах. Щастя є. Але за нього треба боротися! Отож, друзі, готуємося до нової резонансної арт-прем"єри, яка відбудеться вже найближчим часом у нашій столиці. Де саме - ви вже знаєте. А ось коли - повідомлю окремо. Стежте за анонсами. Мистецьке життя у стінах Музею Марії Заньковецької вирує!..
ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ :
Анастасія Косик – молода й талановита майстриня сучасного декоративно-прикладного мистецтва, яка вивчає культурологію у Харківській державній академії культури. Народилася 3 лютого 1995 року в місті Лиман Донецької області у родині лікарів.
Естетичні властивості світу, зокрема кольори, вабили її з дитинства. Історія Анастасії – про творчу реалізацію і щастя творити. Становлення творчої особистості це поєднання досвіду спостереження з практикою, інтуїтивні відчуття тих важливих символів, які є основою художнього мислення. Часто ці символи укорінено в прадавній історії, архетипах душі і є виявом екзистенції жіночого світосприймання, сповненого ліризму, ніжності і глибини. Їх відтворення є способом вираження тих почуттів і переживань, які спрямовано на гармонізацію матеріального і духовного.
Саме тому велике значення для Анастасії має матеріал, його субстанційні властивості і відповідна до природи основа. Майстриня обожнює природні фарби і для неї матеріал – це «певна комунікація». Анастасія любить з ним експериментувати, раніше захоплювалася тістопластикою і флористикою. Зараз працює в техніці мозаїки з нефарбованої яєчної шкаралупи та мозаїки з бісеру. Обидві техніки розкривають гру кольору і його відтінки, які дарує природа. Мозаїка з нефарбованої яєчної шкаралупи є унікальною та цікавою, оскільки діапазон кольорів настільки широкий, що неможливо повторити палітру у наступній картині. Кожного разу це новий процес творення образів, у якому відбувається постійний пошук потрібного відтінку, щоб око не лише майстра, а й глядача змогло побачити філігранну гру кольору та світла. За змістом роботи Анастасії – цілий всесвіт, який запрошує насолодитися прекрасним.
З 2009 року художниця є постійною учасницею виставкових проєктів в Краматорському художньому музеї, Краєзнавчому музеї міста Лиман, фестивалів аматорського мистецтва, творчих вернісажів. Отримала двічі І місце у номінації «декоративно-прикладне мистецтво» на Канадсько-Українському фестивалі дитячої та юнацької творчості в Торонто (2021 р.) та на ІІ Міжнародному двотуровому фестивалі мистецтв «Лютий Фест» (2022 р.). У неї 10 персональних виставок, не дивлячись на юний вік.
Майстриня також проводить авторські майстер-класи. Під час війни вимушена була переїхати з міста Краматорськ до Черкас. Зараз викладає малюнок у Черкаському міському позашкільному навчальному закладі «Багатопрофільний молодіжний центр». Робота з дітьми – її покликання, що потребує терпіння й любові. Навчити створювати красу – найважче, адже діти мають її відчути й захопитися, лише потім – відтворити. Анастасія і в складних умовах війни відчуває невпинне бажання творити, адже за її словами, вона творить власну історію.
PS : Сьогодні - 347 (!!!) день боротьби нашого волелюбного народу проти підступних рашистських загарбників. Борімося - поборемо! Нам Бог помагає!
PSS : 3 лютого у художниці Анастасії Косик - День народження! Вітаємо! Перемоги бажаємо!...

З Новим 2023 роком!

Дорогі друзі!

Сердечно вітаємо вас з Новим роком і світлим святом Різдва Хрестового! В цей доленосний час випробувань і перемог українського народу бажаємо вам невичерпного здоров”я, добробуту і тепла, щастя під мирним небом!

Михайло Онацько. Нова радість стала орг.о. 40 х 50 2004
Михайло Онацько "Нова радість стала"

Слава Україні!

20140618 115639
Віктор Цапко "Змієборець"
 
Команда art-max.biz.ua

Країна добрих сердець

Живемо, друзі, у надзвичайно цікаві часи… Соціальні мережі – це наше все… Щойно у Телеграм з”явилося кілька світлин із відкриття у галереї "Глобус" (вул. Зоологічна, ?

першої персональної виставки "Країна добрих сердець" молодої української художниці Ірини Богданової – одразу ж маємо блискавичну реакцію із … США : «Ну, ви, друзі, і даєте!... Так у вас же майже весь Київ без світла… Ми це по телевізору кілька хвилин тому бачили… І знову – загроза бомбардування… Дрони та ракети на підльоті… А ви, виявляється, виставки персональні відкриваєте?!? Ну, тоді, браття – українці, вас точно русня ніколи не переможе! Браво! Так тримати – назад не відступати!»

І я там був, на відкритті виставки чарівної Ірини, і радів – разом із іншими поціновувачами сучасного образотворчого мистецтва - такій бурхливій реакції друзів Арт-Центру Бойко із далеких від України Сполучених Штатів Америки… Так, навіть у часи блек-ауту, коли рашисти будь-що намагаються «обвалити» електромережу столиці незалежної України, ми все одно маємо щастя відвідувати вернісажі яскравих молодих митців,які, незважаючи на часи лихоліття, із гордо піднесеною головою продовжують торувати свій особистий шлях у сучасному образотворчому Мистецтві. І одна із таких мисткинь – учасниця Міжнародного арт-об”єднання «Повертайся живим!» талановита художниця Ірина Богданова. Вона однією із перших (разом із сестрою Тетяною) долучилася до нашої мистецької спільноти, яка станом на кінець листопада 2022 року згуртувала навколо НСХУ вже 187 митців із 7 держав світу. Роботи сестер Богданових, разом із картинами іншим учасників нашого арт-об”єднання, протягом 9 місяців війни побачили сотні тисяч українців та громадян багатьох країн ЄС.

Коли почалося збройне вторгнення орків рф на Україну, художниця Ірина Богданова нікуди не «дременула» зі свого рідного містечка на околиці Києва. Нікуди не поїхала із дому - ні в лютому, ні в березні, ні в травні… Вона писала свої наповненні сонячною енергією картини під гуркіт кононади, «заспокоюючи» роботою у творчій майстерні нервову систему… На виставці "Країна добрих сердець» представлена 21 картина молодої художниці, в тому числі й робота , яка називається «Квітка відродження». Вперше вона демонтрувалася на колективній Міжнародній виставці «Повертайся живим!» ще 26 травня цього року, на День Києва. Четверта частина робіт, представлених на вернісажі у галереї «Глобус», написана мисткинею протягом 9 місяців війни…

«Я дуже рада бачити вас на відкритті моєї ПЕРШОЇ персональної виставки, - звертаючись до друзів та колег, які завітали на творчий вогник до галереї «Глобус», сказала Ірина Богданова. – Щаслива із того, що ви не побоялися темряви та чергового арт нальоту на столицю. На моїй дебютній виставці у кожній роботі ви можете відчути, як б”ється моє серце. А ось – три картини, про які я хочу сказати окремо… «Чарівна парасолька» - це картина про захист, щоб ми були захищені від російської агресії. Щоб наш світ був яскравим та чистим, аби нас оточували виключно справжні друзі. А ця робота називається «Крилате тигреня». Вона – про щастя, про дівчинку – українку, яка опанувала цей рік – рік Тигра. І піднеслася на його спині до щасливого майбутнього. Я вірю у те, що у нас обов”язково буде щасливе майбутнє і Україна 100 відсоково переможе підступну кремлівську орду у цій страшній війні… І на завершення хочу розказати ще про один свій твір, який написала саме тоді, коли варвари зі Сходу намагалися прорватися до історичного центру нашого чудового Києва. Йдеться про картину «Мед для місяця». Це просто дитячий сон. Я хочу, щоб всі українські діти були щасливі. Аби вони ділилися своїм щастям і дружили зі своїми ровесниками із інших країн світу, які симпатизують нашій державі».

А по завершенню бліц – інтерв”ю авторка робіт персональної виставки «Країна добрих сердець» Ірина Богданова сказала мені, що мріє взяти участь у черговій колективній виставці Міжнародного арт-проєкту «Повертайся живим!» і вже працює над картиною, яка присвячена Перемозі українського народу над ворогами.

Як співзасновник проєкту «Повертайся живим!» вітаю тебе, Ірино, із цією ініціативою. І - починаємо готуватися до колективної виставки разом із нашими спільними друзями та однодумцями.Разом – до Перемоги!

ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ІРИНУ БОГДАНОВУ :

Художниця народилася у місті Полтава. 2003 року переїхала жити до Києва. 2002-2021 – працювала у сфері реклами. В останні роки працювала арт-директором у рекламній агенції. З 2020 року почала малювати картини олією. Нині працює у своїй творчій майстерні практично щодня і вважає це головним змістом та головною любов'ю свого життя. Встигла за час мистецької кар'єри взяти участь у 15 мистецьких виставках в Україні, Іспанії та Англії. Здобула перше місце у міжнародному конкурсі Golden Time Talent GRAND FINAL ART 2 London, England, Великобританія. Основний напрямок — казкові та фантастичні сюжети у реалістичній стилістиці. Ірина обожнює вигадувати історії для своїх картин і часом складно зрозуміти, що з'являється раніше — образ або історія. У той же час, всі фантастичні сюжети - це відображення реального життя в потоці річки уяви.

Сергей Комиссаров

Коли не було війни

Галерея "НЮ АРТ" запрошує відвідати виставку "Коли не було війни", яка працює з 13 вересня 2022-го року.

"Коли не було війни" - це виставка творів графіки та живопису українських митців південних та східних регіонів України, що зараз перебувають під ворожим вогнем.

Експозиція налічує понад 40 робіт, що демонструють художнє бачення представників Одеси, Миколаєва, Криму та Харкова. Митці відносяться до різних поколінь, а їхня творчість – до різних жанрів та шкіл. Експонати об’єднані тим, що вони всі були створені у мирний час, в кожному з них відчувається спокій та радість життя в різних куточках нашої України.

Насолодіться українським мистецтвом в наших залах та підтримаємо разом ЗСУ, адже частина грошей від продажу творів буде перерахована на спецрахунок для збору коштів на потреби армії, відкритий Національним банком України.

Виставка триватиме до 22 жовтня 2022.

Вхід – вільний.

Представлені художники: Бакаєв Сергій, Басов Яків, Вінтаєв Юрій, Вяткін Олександр, Гавдзинський Альбін, Деркач Микола, Єгоров Юрій, Захаров Федір, Зміївський Василь, Коваленко Андрій, Коваленко Юрій, Ковтун Віктор, Ломикін Костянтин, Любавін Юрій, Панов В'ячеслав, Поступной Олександр, Скорубський-Кандинський Антон, Слешинський Орест, Столяренко Петро, Сухоруких Анатолій, Тодоров Михайло, Філатов Володимир, Хрущ Валентин, Цвєткова Валентина, Чаркін Серафим, Чаус Віктор, Чурсін Віктор, Шадрін Олександр, Шелюто Олександр, Шовкуненко Олексій, Яровий Степан.

 

80 років Анатолію Павловичу Радзіховському!

Сердечно вітаємо!

Сьогодні, 20 лютого 2022 року виповнюється 80 років

Анатолію Павловичу Радзіховському!

radzihovskiy 01-відомому українському хірургу, академіку, доктору медичних наук, професору, заслуженому діячу науки і техніки України, лауреату Державної премії України, заслуженому художнику України, знаному публіцисту і поету!

Ім’я А.П.Радзіховського, заслужено стоїть на ряду з М.М. Амосовим і О.О. Шалімовим - світочами вітчизняної хірургії, широко відоме в Україні та за її межами. За 50 років плідної праці він особисто виконав 25000 операцій, і, що важливо, без жодних післяопераційних ускладнень. Він автор 560 наукових праць, зокрема 48 монографій, атласів і словників, має 53 авторських свідоцтв та патентів.

Понад 4500 його графічних ілюстрацій медичного характеру покладені в основу 38 видань, які стали настільними книгами для хірургів нашої держави і зарубіжних країн. Під безпосереднім керівництвом А. П. Радзіховського підготовлено 13 кандидатських і 5 докторських дисертацій.

На ниві української культури Анатолій Павлович виявив себе одним із провідних майстрів пензля і слова. В його активі більше 300 живописних і графічних творів, 26 персональних художніх виставок та 20 книг поезії і прози. Він член Національної спілки письменників України та член Національної спілки художників України, президент товариства «Україна - Хорватія».

Натхненна і багатогранна хірургічна, наукова і творча праця Анатолія Радзіховського відзначені численними званнями і нагородами як нашої держави, так і багатьох країн світу.

Сьогодні Анатолій Павлович успішно поєднує службову, поетичну і мистецьку діяльність та працює в багатьох громадських організаціях. Приємно вражає його хист живописця і поета, активна громадянська громадська позиція справжнього Сина українського народу.

Бажаємо вельмишановному Анатолію Павловичу Радзіховському многії-многії літа щасливого і плідного життя, нових творчих здобутків, тепла і любові близьких та друзів!

Правління Української Асоціації виробників Поліграфічної продукції

Рада працівників та ветеранів Інформаційної сфери України

Команда Арт-платформи  art-max.biz.ua

«Кольори сонця» Саміра Янушкова

Акварелі

з 26 лютого по 28 квітня 2022 року 

Арт-галерея «Мануфактура» запрошує на виставку графіки Саміри Янушкової «Кольори сонця».

Саміра Янушкова –  українська художниця, відома на весь світ своїми акварелями. Врозріз із класичним розумінням роботи в даній техніці, Саміра використовує для основи творів бавовняний папір. А фарби з коштовних пігментів лише підкреслюють ставлення художниці до своєї роботи.

У своїй творчості Саміра звертається до жанра пейзажу та портрету, проте почесне місце в її доробку займають натюрморти та побутові замальовки, вихоплені з повсякденності поглядом людини, що понад усе любить життя і насолоджується кожною його миттю. Чи то часник, чи то яблука, чи старенький бідон, в акварелях Саміри усі вони оспівані з невимовною ніжністю і любов'ю.

Колись ці речі були частиною дитячого світу, їх осявало сонце і посмішки близьких людей. Минув час, зникло гудіння бджіл та аромат домашньої їжі, когось з близьких більше немає поруч. Проте лишилася любов. Справжня, безмежна, здатна відродити колір, звук і аромат. Здатна повернути час і оживити спогади.

«Мій дім – це моя планета, моя країна, мій народ. Коли розумієш це, тоді усвідомлено починаєш любити свою культуру, традиції, мову, всю країну, оберігати та зберігати все, що з нею пов'язане. Любов починається з простого домашнього яблука і розростається до українських козаків, історії та культури. А сонце допомагає – воно для всіх, одне, наше» – каже художниця.   

Роботи Саміри – закарбовані у фарбі почуття та емоції. І кожний знайде у них свій власний прихисток від життєвих негараздів, свої двері до теплих дитячих спогадів. 

Саміра Янушкова (нар. 1981, Одеса). Закінчила Дніпровський театрально-художній коледж (2003; спеціалізація – декоративно-прикладне мистецтво) та Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара (2008; кафедра української філології та мистецтвознавства). Дипломований аквареліст. З 2018 – активний учасник виставок, арт-ярмарок та фестивалів художників акварелістів обласного, всеукраїнського та міжнародного рівня. Серед них – Міжнародна виставка акварелі (Україна, 2018), 1-й міжнародний фестиваль акварелі IWS Czech Republic (2018), Art Zurich (2019) та Our Wonderful World (2020). Учасник IFAM Global, «Світ сучасної акварелі» (2021). Посіла перше місце в онлайн-конкурсі «Golden brush» «Love. Peace & Tolerance through Art» на Міжнародному акварельному фестивалі від Міжнародного акварельного товариства Туреччини (IWS Turkey) в Ізмірі. Переможець всеукраїнських та міжнародних конкурсів, має близько десяти Спеціальних нагород в Міжнародних виставках-конкурсах. Член Міжнародної асоціації акварелістів IWS (з 2020). Член Національної спілки художників України (з 2021). Увійшла до списку 100 найкращих художників США (2021). Роботи Саміри експонуються в багатьох країнах світу: Україні, Росії, Франції, Італії, США, Швейцарії, Малайзії, В'єтнамі, Туреччині, Індонезії, Болгарії, Фінляндії, М'янмі, Румунії, Японії, Чехії.

Виставка Саміри Янушкової «Кольори сонця» триватиме в арт-галереї «Мануфактура» з 26 лютого по 28 квітня 2022 року.

Вхід вільний!

Адреса: Обухівське шосе, 2

Час роботи: щодня з 11.00 до 19.00

Інформація за тел.: +38 (044) 200-97-47

E-mail: pr.art.manufactura@gmail.com

© 2014 ART-MAX