Вітаємо Вас на ART-max!

Пориньте у світ творчості відомих сучасних українських художників!

ЧОРНОБИЛЬ: ІСПИТ НА ЖИТТЯ

До 38-річчя чорнобильської катастрофи

26 квітня - день жахливої катастрофи століття, коли люди з глибокою повагою згадують тих, хто зробив усе можливе, щоб спасти людей, рідну землю, не допустити планетарного лиха. Важко оцінити масштаби випробування, яке випало на долю України. Боляче згадувати тих, хто особливо в перші дні трагедії першими кинулися рятувати країну і всю Європу.

Після гасіння пожежі на енергоблоці великою перемогою стало усунення можливості провалу розпеченої багатотонної маси уранового палива у заблоковану водойму під розпеченим ядром зруйнованого реактора. Кожного дня в зоні ЧАЕС на всіх ділянках йшла боротьба за життя країни.

Цю жахливу подію ми не маємо права забути, а мужність, самовідданість і відвага десятків тисяч ліквідаторів наслідків чорнобильської катастрофи є  прикладом безмірної любові до свого народу, Батьківщини.

Команда інтернет-порталу art-max.biz.ua

СЕРДЕЧНО ВІТАЄМО

Радзіховського Анатолія Павловича

з Днем народження!

raszihovskiy 04

Ваша багатогранна, успішна діяльність на широкій ниві життя стала взірцем самовідданості служіння українському народу, високої трудової звитяги, вагомого внеску в світ культури. Ваше ім’я видатного хірурга, вченого і наставника, провідного майстра пензля і слова, громадського діяча відомо як в Україні, та і за її межами. Щиро бажаємо Вам, шановний Анатоліє Павловичу, козацького здоров’я, нових успіхів у важливій праці і на творчій ниві, добробуту і родинного тепла,  добра і любові!

   З глибокою повагою,

Команда ART-max 

Людина з епохи Ренесансу

Ми знаємо, що ще в часи Ренесансу були феноменальні люди, які проявили багатогранність талантів, не стали заручниками вузьких спеціалізацій, а навпаки активно відзначились в багатьох сферах суспільного життя.  

І сьогодні, в Україні, ми з гордістю можемо назвати таку людину. Це Анатолій Павлович Радзіховський, якому 20 лютого 2024 року виповнилось 82 роки! Відомий хірург, академік, доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки, лауреат Державної премії України, заслужений художник, знаний публіцист і поет, громадський діяч.

Ім’я А.П. Радзіховського, заслужено стоїть на ряду з М.М. Амосовим і О.О. Шалімовим - світочами вітчизняної хірургії. За 50 років плідної праці він особисто виконав 25000 операцій, і, що важливо, без жодних післяопераційних ускладнень. Він автор 560 наукових праць, зокрема 48 монографій, атласів і словників, 53 авторських свідоцтв та патентів. Підготовлений разом з незабутнім Олександром Шалімовим 2-томний «Атлас операцій на органах травлення» назавжди увійшов в історію світової медицини. Понад 4500 його графічних ілюстрацій медичного характеру покладені в основу 38 видань, які стали настільними книгами для хірургів нашої держави і зарубіжних країн. Під безпосереднім керівництвом А.П. Радзіховського підготовлено 13 кандидатських і 5 докторських дисертацій. Його ім’я широко відоме в Україні та за її межами.

На ниві української культури Анатолій Павлович виявив себе одним із провідних майстрів пензля і слова. З шевченківською любов’ю до України, з болем душі за її страждання у боротьбі з ворогами, з непохитною вірою в світле майбутнє українського народу ввійшов А.П. Радзіховський в світ літератури і мистецтва. Його роботи виконані з високою майстерністю, несуть в собі високий заряд духовності і добра. В його активі більше 300 живописних і графічних творів, 26 персональних художніх виставок та 20 книг поезії і прози. Закономірним стало рішення про надання йому звання заслуженого художника України. Він член Національної спілки письменників України та член Національної спілки художників України, президент товариства «Україна - Хорватія».

Натхненна і багатогранна хірургічна, наукова і творча праця Анатолія Радзіховського відзначені численними званнями і нагородами як нашої держави, так і багатьох країн світу. Одні з них - нагородження орденами «За заслуги» III і II ступенів.

І сьогодні Анатолій Павлович активно працює на робочому фронті, як професор Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л.Шупика, та як видатний майстер чарівного пензля, живого проникливого слова, як громадський діяч.

Виставка українських емігрантів «На теренах чужини»

2 лютого в галереї НЮ АРТ відкриється виставка творів художників-емігрантів І половини ХХ століття «На теренах чужини». Експозиція представляє понад 20 видатних українських митців. Доля їх склалася так, що деякі з них відомі в усьому світі, але на Батьківщині їхні виставки проходять не так часто.

Всі ці митці поїхали з нашої країни у складні часи. В історії еміграції з України в XX столітті простежуються три основні хвилі. Перша припала на 1910-і–1920-і роки; друга - на роки після закінчення Другої світової війни. Третя хвиля була в період застою (кінець 1960-х-середина 1980-х), коли країну залишали опозиційно налаштовані люди.

Всі експоновані митці покинули домівки та вже не повернулися, однак деякі з них зробили вагомий вклад у розвиток світової культури. Давид Бурлюк – засновник футуризму, Олександ Архипенко – метр кубістичної скульптури, Соня Делоне – співзасновниця модної течії «орфізм».

 Феномен творчості художників, які працювали в іншому національному середовищі та в іншому соціо-культурному контексті відомий і досить поширений в світовій історії мистецтва. Серед багатьох прикладів найочевиднішим вважається міжнародна за складом так звана Паризька школа, куди, до речі, влилися й багато вихідців з українських терен.

На виставці ви побачите твори: О. Архипенка, Д. Бурлюка, О. Грищенка, С. Делоне, В. Кричевського, М. Мавро, І. М’ясоєдова, Б. Пастухова, З. Серебрякової, В. Хмелюка та багатоьх інших.

Виставка триватиме до 2 березня 2024.

Вхід – вільний.

Алло, ми шукаємо таланти!

Художня галерея "Митець"/ Art gallery "Mytets"

Алло, ми шукаємо таланти! І, як завжди, знаходимо їх в уславленій галереї «Митець» Київської організації НСХУ. Я казав, кажу та завжди казатиму : ця галерея, завдяки наполегливій та невтомній праці її директорки Карина Кравець та колег цієї талановитої жінки, є справжньою кузнею мистецьких талантів всієї України. Галерея «Митець» - це місце сили на культурній мапі міста – Героя Києва… На тижні, що минув тут відбулося відкриття масштабної колективної виставки лауреатів премії Київської організації НСХУ за найкращий твір 2023 року. Про двох із них ( Мария Левитская та Андрій Будник – ще раз вітаю!) я вже розповів у попередніх публікаціях про цю атмосферну святкову подію. Нині хочу видати на-гора інформацію про ще не менш авторитетну лауреатку. Бо мені з першого погляду сподобалася і вона – як творча особистість, і її твори – як результат роботи у мистецькій майстерні. Отож, знайомтеся, друзі! На фото – лауреатка премії КО НСХУ «Митець» імені Сергія Колоса (секція декоративно – прикладного мистецтва) Світлана Станіславівна Гібаленко. Красива жінка дарує світові красиве образне Мистецтво… Серія її міні-скульптур (шамот , поливи, мармур , ліплення) – це просто диво якесь! Дивишся на ці скульптури й розумієш : у душі пані Світлани живе дитина… Адже всі наші художні образи спочатку були народжені в дитячій уяві… Але далеко не кожному із дорослих пощастило зберегти дитячий погляд на навколишній світ… Це – Божий дар… Не всім людям так таланить. А ось Светлана Гибаленко пощастило. І її друзі та знайомі дуже радіють цьому. Позаяк ця молода талановита мисткиня дарує людям радість та щастя своїми міні-скульптурами… Є у мене конструктивна ідея : хочу організувати та провести персональну виставку лауреатки премії КО НСХУ «Митець» імені Сергія Колоса скульптора Світлани Гібаленко у артпросторі Музею Марії Заньковецької ( філія Музей театрального, музичного та кіномистецтва України , директорка – Ирина Дробот ). Минулого року співробітники нашого Музею організували та провели тут 42 художніх виставки. А ось виставки скульптур поки що не було… Отож, будемо експериментувати, звісно якщо пані Світлана погодиться на мою пропозицію… У вівторок вона приїздить на «оглядини»… Так що, дорогі поціновувачі високого та прекрасного, все може бути… А скульптур у творчому арсеналі Світлани Гібаленко вистачить. Бо працює вона наполегливо і плідно… Як тут не пригадати безсмертний вислів великого іспанського скульптора, художника та графіка Пабло Пікассо : " Скульптура - це мистецтво розуму". Кожне слово у цьому крилатому вислові - на вагу золота... І кожне це слово - про лауреатку премії КО НСХУ «Митець» імені Сергія Колоса за підсумками 2023 року Світлану Гібаленко...

PS : Сьогодні – 690 день повномасштабного вторгнення російських військ на нашу рідну землю. Віримо у велику Перемогу над ворогами… І кожного дня своїми добрими справами наближаємо її щасливу мить! Борімося - поборемо! Нам Бог помагає…

СИМВОЛИ ЖИТТЯ

afisha symbolyoflife
Гарну виставку відкрили - добру справу зробили... Щойно у Музей Марії Заньковецької (філія Музей театрального, музичного та кіномистецтва України , директорка Ирина Дробот ) відбулося відкриття об'єднаної виставки двох талановитих українських художниць Валентини Баламаджі та Валентина Плахотнюк "СИМВОЛИ ЖИТТЯ"! Дякую, дорогі друзі, за підтримку та участь у нашому феєричному вернісажі... Особлива подяка - другу нашого музею чарівній Марина Кинах за яскравий журналістський виступ на цьому святі сучасного образотворчого Мистецтва України! Приємно, що ми із тобою - як брат із сестрою : завжди на на одній хвилі. Хвилі Перемоги! Подвійний вернісаж відбувся за адресою : вул. Велика Васильківська, 121...
PS: Сьогодні – 479 (!!!) день збройної боротьби нашого волелюбного народу проти підступних рашистських загарбників... Борімося – поборемо! Нам Бог помагає. І, що не менш важливо, нам допомагає у цій безкомпромісній боротьбі між Добром та злом сучасне образотворче Мистецтво України! Культурний фронт діє!!!
photo symbolsoflife

Ольга Кизуб, Вернісаж

Знову під дахом Музей Марії Заньковецької (філія Музей театрального, музичного та кіномистецтва України ) сталася радісна подія - зустріч поціновувачів образотворчого та театрального мистецтва у художньому салоні Заньковецької! Урочистим приводом зібрання став вернісаж картин відомої київської художниці Ольга Кизуб, який ми організували разом з шановним колегою, заслуженим журналістом України Сергей Комиссаров. Але це був захід, не схожий на традиційні події, тому що винуватиця урочистості - ще й майстерна актриса... Разом з друзями, які працюють з Ольгою в одному театрі, актори показали перфоманс, присвячений українській класичній драматургії та творчості сучасних авторів. Ми побачили у виконанні акторів комедійні сцени з п'єси Михайла Старицького "За двома зайцями", в яких Ольга Кізуб перевтілювалася у справжню примхливу, пихатую Проньку Прокоповну... Сценічний артистизм Ольги захоплював і вражав так само як і енергійні картини мисткині... Далі ми із задоволенням подивилися мікс вокалу, поезії та прози... Все було яскраво і видовищно - чудово! Жваве спілкування творчих людей та їх поціновувачів відбулося! Чекаємо фінісаж виставки і наступну колоритну виставу Ольгі Кізуб і її партнерів по театру, яка відбуватиметься 17 травня!

Жанна Маценко

© 2014 ART-MAX